Evros Tur / ANKARA - BEYPAZARI TURU 24 MART 2019
Bilgi Almak İçin +90 284 715 43 94
+90 532 508 52 87

ANKARA - BEYPAZARI TURU 24 MART 2019

 
ANKARA  BEYPAZARI TURU
24 MART 2019 
 

Sabah belirlenen noktada buluşup Beypazarı için yola çıkıyoruz. Beypazarı’na ulaşıyoruz. Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor (yol çalışması olmaması halinde) ve Beypazarı’nı yüksek bir noktadan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından şehrin içerisinde gezimize devam ediyoruz. Yaşayan Müze’ye gidip müzeyi geziyoruz. (Müze de yapılan etkinlikler ekstra olarak ücretlendirilir.)Yaşayan Müze’de dileyen misafirlerimiz Ebru Sanatı öğrenip hocamız eşliğinde kendi ebru çalışmasını yapabilir, dileyen misafirlerimiz de kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Tabi küçük misafirlerimizi de unutmadık. Onlarda Hacivat ve Karagöz oyununu seyderek eğlenceli vakit geçirebilirler. Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşümüzde Kurşunlu Camii ve İncirli Camii’ni dışarıdan görüyoruz. Beypazarı denildiğinde kuşkusuz akla ilk gelen Telkari sanatı olacaktır. Telkari sanatı ile ilgili hem bilgi alıp hem de alışveriş yapabileceğimiz bir yere uğradıktan sonra yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan kuru erişteye tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar bir çok yöresel ürünü bulabilirsiniz. Beypazarı’nın otantik dokusunu Alaattin sokakta bir kez daha yaşadıktan sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından İnözü Vadisi’ni görmek üzere otobüsümüze geçiyoruz. Meşhur maden sularının çıkarılmış olduğu bu güzel vadiyi fotoğrafladıktan sonra Ankara’ya geçiyoruz. ilk durağımız Ulucanlar Cezaevi Müzesi. Ulucanlar Cezaevi Müzesini gördükten sonra Eski Meclis’e (1.Meclis Binası) geçiyoruz. Eski Meclis’i gezdikten sonra II.Meclis Binasını ziyaret ediyoruz. Daha sonra öğle yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarı Anıtkabir’e gidip Atamızı ziyaret ediyoruz. Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolcularımızı aldığımız noktaya bırakıyoruz. Bir başka EVROS TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- Lüx Otobüsler ile Gidiş Geliş Ulaşım   - EVROS TUR Güvencesi   - Araç içi ikramları   - Sabah Araçta Soğuk Sandviç İkramı   - Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

           

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Kişisel Harcamalar   - Öğle ve Akşam Yemeği   - Müze ve ören yeri girişleri   - Yaşayan Müze etkinlikleri  

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile  birleştirilmesi hakkı EVROS Turizm’de saklı tutulmaktadır.

 

NOT: İPTALLER TURA EN AZ 5 GÜN KALA YAPILMAKTADIR. ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

 REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN EVROS TUR SORUMLU DEĞİLDİR. TUR ÖNCESİ VE TUR ESNASINDA HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA EVROS TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİ İLE OLABİLECEK DEĞİŞİKLİKLERDEN, ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.