Evros Tur / ALAÇATI OT FESTİVALİ 5 - 7 NİSAN 2019
Bilgi Almak İçin +90 284 715 43 94
+90 532 508 52 87

ALAÇATI OT FESTİVALİ 5 - 7 NİSAN 2019

 

ALAÇATI OT FESTİVALİ

 5 – 7 NİSAN

1.GÜN

Belirlenen buluşma noktasından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşmede gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’yı gezmeye başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve rüzgâr gülleri ilginizi çekecek yerler arasındadır. Ot festivali alanına doğru hareket ediyoruz. Festival kortej yürüyüşü başlayana kadar stantları gezip ilgimizi çeken, kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belki de ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarını da satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi etkileyip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. Sonra bir bakmışız zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kortej yürüyüş saati gelmiş, bizlerde korteji rahat izleyebileceğimiz ve fotoğraflayacağımız bir konuma geçiyoruz. Festival korteji yürüyüşle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatı’lı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatı’lılar ve konuklar yer alacak. Alaçatı'nın nisanda ne kadar büyülü bir mekan olabildiğini görebilmek, ot kokusunun stantlarına taşan kekik, fesleğen, karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav stantlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetlidir. Pazar yeri meydanında klasik müzik grubu konser verecek. Alaçatı'nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasında ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot aşı yarışması: Alaçatı'nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı'da faaliyet gösteren restoranlar, birer ürünlerini sergileyecek. Alaçatı'lı üreticiler otlarını ve yemeklerini, diğer firmalarda kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla stantlar açacaklar. Alaçatı'daki serbest zamanın ardından İzmir’de ki otelimize yerleşmek için yola çıkıyoruz. Sonrasında otele varış, yerleşme akşam yemeği ve konaklama. 

2.GÜN

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, Ege denizinin lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız olan tarihi asansör, 1907 yılında yaptırılan birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yaptırılmıştır. Konak meydanında bulunan tarihi saat kulesini görüyoruz. Konak, İzmir’in kültür, sanat ve eğlence merkezlerinden biridir. Kemeraltı Çarşında serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra Cunda (Alibey) Adasına gidiyoruz. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Keşan’a dönüş için yola çıkıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız buluşma noktasına bırakıp turumuzu sonlandırıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Panoramik Şehir Turları

Bora Turizm Rehberlik Hizmetleri

3*** - 4**** Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama

Otobüste alınan tüm ikramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Öğle ve Akşam Yemekleri

  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Otel Ekstra Harcamalar (Mini Bar vs.)

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile  birleştirilmesi hakkı EVROS Turizm’de saklı tutulmaktadır.

NOT: İPTALLER TURA EN AZ 5 GÜN KALA YAPILMAKTADIR. ARAÇLAR KATILAN KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR ( MİNİBÜS, MİDİBUS VB.)

 REHBERİMİZ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. REHBERİMİZİN TUR SIRASINDA VERDİĞİ SAATLERE MİSAFİRLERİMİZİN UYMAMASI SONUCUNDA, TUR PROGRAMINDA YAZDIĞI HALDE GEZİLEMEYEN YERLERDEN EVROS TUR SORUMLU DEĞİLDİR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE VE MÜCBİR SEBEPLER İLE YAPILAMAYAN TURLARDA EVROS TUR'UN SORUMLULUĞU YOKTUR.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİ İLE OLABİLECEK DEĞİŞİKLİKLERDEN, ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

SEYAHAT SIRASINDA UNUTULAN VE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. 

REZERVASYON ESNASINDA KESİNLİKLE KOLTUK NUMARASI SÖZÜ VE GARANTİSİ VERİLEMEZ.

TUR ESNASINDA PROGRAM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI BANKAMATİK, DÖVİZ BÜROSU VS. BULMAK HER ZAMAN MÜMKÜN OLMADIĞINDAN DOLAYI HAZIRLIKLI OLUNMASINDA YARAR VARDIR.

 

KİŞİLERİN TURA KATILIMLARINDAKİ SAĞLIK SORUNLARI, HAMİLELİK DURUMU, SÜREKLİ KULLANIMDA BULUNDUKLARI İLAÇLAR İLE İLGİLİ RAPORLARI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.