Evros Tur / ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 05-07 NİSAN 2019
Bilgi Almak İçin +90 284 715 43 94
+90 532 508 52 87

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 05-07 NİSAN 2019

 

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

                                                         05-07 NİSAN 

 

1. Gün  05 Nisan 2019 CUMA : KEŞAN-TEKİRDAĞ-İSTANBUL-ANKARA-ADANA

5 Nisan Cuma Akşamı Keşan'da 18:00'da araçtaki yerlerimizi alarak harekete geçiyoruz. Sabah saatlerde verilen molaların ardından Adana'da oluyoruz.

 

2. Gün  06 Nisan 2019 CUMARTESİ : SABANCI MERKEZ CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-ULU CAMİİ ve RAMAZANOĞULLARI KÜLLİYESİ-SAAT KULESİ-PORTAKAL ÇİÇEĞİ KORTEJİ


Sabah saatlerinde Adana şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. 65.000 m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camiini ziyaret ediyoruz. Adana’nın simgesi olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16.y.y dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini geziyoruz. Türkiye’deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesini ve 1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesinin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camiini panoramik olarak görüyoruz. Adana şehir turumuz bittikten sonra portakal çiçeği festival alanına kortej yürüyüşünü izlemek üzere başlangıç noktasına geçerek sizlere burada serbest zaman veriyoruz. Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç birçok kostümlü kişiler yer almaktadır. Serbest zaman sonrasında otele yerleşme.

 

3. Gün  07 Nisan 2019 PAZAR : TARSUS ŞELALESİ-KLEOPATRA KAPISI-ESKİ CAMİİ ve HAMAMI-MAKAMI ŞERİF CAMİİ-ROMA KALINTILARI-ULU CAMİİ-SAINT PAUL KİLİSESİ ve KUYUSU-TARSUS EVLERİ-ESHAB-I KEHY MAĞRASI-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-ANKARA-İSTANBUL-TEKİRDAĞ-KEŞAN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tarsus’u gezmeye bşlıyoruz. Muhteşem görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tarsus Şelalesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kleopatra Kapısı, Eski Camii(Kilise Camii), Eski Hamam, Makamı Şerif Camii(Hz Danyal Peygamber Makamı) ve Roma döneminden kalan kalıntıları panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Ramazanoğullarından Piri Paşanın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu-Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve Sen Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Ulu Camiiyi ziyaret ediyoruz. Ardından Saint Paul Kilisesi, Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan, sizlerin hayranlığını kazanacak olan eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını fotoğraflıyoruz. Eshab-ı Kehf (Yedi Uyarlar) Mağarasının görülmesi ve Tarsus’ta son noktamız olan Nusrat Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimizden sonra Keşan’a dönüşe geçiyoruz. Keşan'a varışı takriben siz değerli misafirlerimizden bir başka turda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 1 KİŞİ: 495 TL

Ücretler;

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı      495 TL

Tek Kişilik Oda Farkı                100 TL

6-12 Yaş Çocuk                         450 TL

0-6 Yaş Çocuk                        400 TL

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Otobüslerle Ulaşım 

Araçta Alınan Tüm İkramlar

Çevre Gezileri

1 Gece 3/4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

 Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Öğle Yemekleri

Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

# Gerekli görüldüğü taktirde, programın gerçekleştirilebilmesi için tur programlarının diğer acenteler ile  birleştirilmesi hakkı EVROS Turizm’de saklı tutulmaktadır.

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Evros Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Evros Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Evros Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günübirlik turlarda son 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay öncesine kadar yapılmalıdır. 

# Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Evros Turizm sorumluluğu yoktur.

# Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.